Czytanie na dziś:
Macierzyństwo Maryi skupia w sobie ludzką codzienność i boską tajemnicę. Od wieków temat ten fascynował twórców. Ma on także swoje współczesne realizacje.
Cieszą szczególnie dzieci, bo atrakcji na nich nie brakuje. Świąteczne jarmarki trwale wpisały się w nasz krajobraz. To dobra okazja, by wspólnie spędzić czas.
Brytyjczycy zrezygnowali z nasłuchu depesz szyfrowanych Enigmą, bo uznali, że jest to kod nie do złamania. Udało się to jednak Marianowi Rejewskiemu, Jerzemu Różyckiemu i Henrykowi Zygalskiemu, dzięki matematyce.
Intensywne przygotowania, kupowanie prezentów i wiele emocji – kultura popularna wciąż podsuwa propozycje na to, jak rozładować świąteczny stres.
Przypowieść o ojcu i jego dwóch synach, odczytywana w naszych czasach, to studium nie tylko przebaczenia winy, ale także uzdrawiania zranionych relacji. Krok po kroku po bogactwie znaczeń tej przypowieści przeprowadza nas w swojej najnowszej książce ks...
Dzięki komputerom można tworzyć coraz bardziej niezależną od człowieka sztukę. To, co do niedawna było teoriami futurologów, staje się na naszych oczach rzeczywistością.
Dzięki jego pracy polska myśl filozoficzna doceniana była na forum międzynarodowym, w uznaniu tych zasług zyskał przydomek: „polski Arystoteles”. 130 lat temu urodził się Roman Ingarden.
Malarstwo Jana Vermeera z Delft jest genialne samo w sobie, ale bez wątpienia do jego popularności przyczyniła się pełna tajemnic biografia.
190 lat temu swoje premiery miały Zemsta i Śluby Panieńskie Aleksandra Fredry. Zabawne intrygi z rodzinnych dworków bawią nas do dziś.
Ze sztuką cyrkową nie pożegnamy się nigdy – można jednak promować jej humanitarne oblicze.
-67%
-70%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki