Czytanie na dziś:
Z Günterem Kriegerem rozmawia Szymon Bojdo
Warto przypominać, że historia ochrony życia poczętego w Polsce, to nie kwestia doraźnych rozwiązań politycznych, ale dziesięcioleci starań o dobre prawo.
W pierwszą sobotę września czytaliśmy Mickiewicza narodowo. Dwieście lat temu, kiedy opublikowano Ballady i romanse, o narodzie dopiero zaczęliśmy mówić, a nowa poezja była dla społeczeństwa polskiego wstrząsająca.
Orlęta. Grodno ’39 to jeden z lepszych polskich filmów o tematyce wojennej. Nie jest to podążanie za właściwą, pożądaną wersją historii, tylko za losem człowieka, który jest wrzucony w jej wir.
Setki ról filmowych, serialowych, teatralnych i dubbingowych. Jego aktorski styl budził sympatię i motywował do głębokich przemyśleń. Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat.
Zachwyca nas góralska architektura? Styl zakopiański powstał dzięki zapałowi Stanisława Witkiewicza. Teraz mamy okazję poznać jego bogatą biografię.
Miłośników instrumentów smyczkowych zajmował w mijającym miesiącu 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Inny polski wirtuoz na początku XIX wieku zapoczątkował skrzypcowe festiwale.
Na ekrany kin powraca postać kardynała Wyszyńskiego – tym razem w roli duchowego przywódcy, odważnie przeciwstawiającego się wrogom Kościoła.
O naszej historii, szczególnie najnowszej, wciąż nie umiemy opowiadać z dystansem. Twórcom filmu Chrzciny zdecydowanie to się udało.
Co łączy drugą linię warszawskiego metra z Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku? Urodzony sto lat temu Wojciech Fangor. Mało jest artystów, którzy mieli tak duży wpływ na rozwój sztuki współczesnej i których dzieła są wciąż cenione.
-15%
-13%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki