Czytanie na dziś: Mdr 2, 1a.12–22; J 7, 1–2.10.25–30
Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, najmłodsi z Syrii modlą się o pokój.
Rozmowa z jcem Ziadem Hilalem SJ, dyrektorem Centrum Posługi Uchodźcom i Pomocy Humanitarnej w Homs, o wojnie w Syrii i zamykaniu granic europejskich.
Rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, o sytuacji chrześcijan w Syrii.
Z jednej strony Europa panicznie boi się imigrantów stojących u jej bram, ale z drugiej wciąż niewiele robi, by mogli normalnie żyć u siebie.
Człowieka nie można zrozumieć, stojąc po drugiej stronie. Żeby zrozumieć, trzeba wejść w jego świat i doświadczyć tego, czego on doświadcza.
Największą zmianą po tragicznych zamachach w Paryżu może okazać się weryfikacja stosunku Zachodu do syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada. W myśl twardego rachunku: lepszy Asad niż ISIS.
Mimo strat ponoszonych w Syrii i Libanie Kościół melchicki trwa, pomagając ofiarom walk. Co więcej – włącza się w ruch na rzecz zjednoczenia zagrożonego chrześcijaństwa Bliskiego Wschodu.
W niedzielę 8 listopada przeżywać będziemy w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Dla nas największym problemem są zdążający do Europy uchodźcy. Dla większości z nich natomiast – wojna, która nie pozwala im normalnie żyć w swoich domach.
Utrzymanie przy władzy Assada nie jest głównym celem rosyjskiej operacji. Putin nie bez racji uznał, że to dobry moment, by wrócić na międzynarodową arenę w roli rozgrywającego.
-64%
-13%
Bestseller
-50%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki