Czytanie na dziś: Dz 3,11-26 Łk 24,35-48
Już trzynaście polskich parafii włączyło się w akcję Most Modlitewny. Czekamy na nowych chętnych – mówi ks. Leszek Kryża SChr, dyrektor Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski jest on koordynatorem inicjatywy łączącej...
Ściągali z różnych stron Syberii. Czasem tak bohaterscy jak siedmioletni chłopiec, który przez śnieg i błoto przeszedł pieszo kilkanaście kilometrów, a na plecach niósł 18-miesięczną siostrzyczkę.
Zesłano je wraz z mamą i rodzeństwem na Syberię w 1940 r. Gdy matkę zabrano na ciężkie roboty, jako pięciolatki zostały same w środku tajgi. Żywiły się ziołami, pędami, piły sok z brzozy. Przetrwały.
Nowoczesne biurowce – niczym nieustępujące tym w największych stolicach Europy, kurorty dla biznesmenów, 60-letnie panie na biegówkach i… kasjerka, sumująca ceny na drewnianym liczydle. To świat za Uralem.
Deportacje Polaków na wschód rozpoczęły się 10 lutego 1940 r. Liczbę wywiezionych szacuje się nawet na kilka milionów. Wśród nich była 10-letnia Maria Gill.
Dwieście lat temu, 11 listopada 1821 r., urodził się w Moskwie Fiodor Dostojewski. Genialny pisarz, który penetrował ciemne zakamarki duszy i jak nikt inny potrafił pokazać całą złożoność natury człowieka.
Bestseller
-15%
-13%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki