Czytanie na dziś: 1 Kor 9,16–19.22–27 Łk 6,39–42
Nie tylko opublikowana w świeckich mediach seria materiałów poświęconych Pierwszej Komunii Świętej powoduje rozdrażnienie części polskich katolików. Czy jednak zawsze mówienie w nich o Kościele to przejaw złej woli?
Jest jednym z najczęstszych tematów w Piśmie Świętym. Jezus swą publiczną działalność zaczął od informacji właśnie na jego temat. Jednak okazuje się dla wielu rzeczywistością nieznaną. Królestwo Boże. Gdzie można je znaleźć?
Ewangeliści swoje relacje adresowali do bardzo konkretnych odbiorców, żyjących w tym samym czasie co oni. Pisząc o Królestwie Bożym, inaczej rozkładali akcenty.
Benedykt XVI w encyklice Spe salvi zauważył, że w czasach nowożytnych biblijna nadzieja królestwa Bożego została zastąpiona nadzieją na królestwo ludzkie, nadzieją na lepszy świat, który będzie prawdziwym „królestwem Bożym”.
Jeszcze kilka lat temu antyklerykalizm zajmował sporo uwagi mediów w Polsce. Ostatnio zrobiło się wokół niego trochę ciszej. Czy to znaczy, że zjawisko zanika? A może zmienia się jego charakter?
-95%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki