Czytanie na dziś: 1 Kor 9,16–19.22–27 Łk 6,39–42
Na 22 maja zapowiedziano beatyfikację żyjącej w XIX w. Pauliny Jaricot. Jednym z jej pomysłów jest Żywy Różaniec, do którego w Polsce należą miliony wiernych. Z czego wynika jego trwałość i popularność?
Fakt, że w jednej z diecezji w Polsce nie zostanie w tym roku wyświęcony ani jeden ksiądz, jest poważnym sygnałem dotyczącym kwestii powołań kapłańskich i zakonnych. Czy jesteśmy skazani na powołaniową katastrofę?
Jednym z niespełnionych marzeń Jana Pawła II była pielgrzymka do Chin. Czy trwające od lat działania watykańskiej dyplomacji i zawarte cztery lata temu Porozumienie Tymczasowe zmienią sytuację Kościoła katolickiego w tym kraju?
Wysokiej rangi amerykańska polityk, decyzją swego biskupa, nie może przystępować do Komunii św. na terenie podległej jej diecezji. Czy podobny zakaz dotknie wkrótce samego prezydenta USA?
Można spotkać pogląd, że zajmowanie się składem Kolegium Kardynalskiego ma równie wielki sens, jak emocjonowanie się zmianą klubu przez najlepszego piłkarza świata. Czy to znaczy, że nie ma znaczenia, kogo papież ogłasza kardynałem?
Papież Franciszek dotychczasową Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego zrównał z wszystkimi innymi watykańskimi dykasteriami. Zapowiedział też swój udział w zbliżającym się spotkaniu przywódców światowych i tradycyjnych religii w Kazachstanie. To nie...
Choć w pierwszej instancji ksiądz Arkadiusz H. z diecezji kaliskiej otrzymał wyrok, w drugiej został on, z powodu przedawnienia, uchylony. Gdy państwowy wymiar sprawiedliwości okazał się bezradny, wielu czekało na reakcję Kościoła.
Siostra Nathalie Becquart, pierwsza kobieta w historii z prawem głosu na Synodzie Biskupów, twierdzi, że Franciszek coraz bardziej docenia rolę kobiet w Kościele. Czy Kościół w Polsce nadąża pod tym względem za papieżem?
Rok temu ks. Jan Frąckowiak, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, przyznawał, że jest w Polsce tendencja do łączenia seminariów. W ostatnich tygodniach takie decyzje dotknęły kilku placówek. Czy to wstęp do łączenia również diecezji?
Dane dotyczące zmian religijności i wiary Polaków w czasie pandemii mogą nie tylko smucić, ale nawet szokować. Warto jednak uważnie im się przyglądać, bo przynoszą wiele przydatnej wspólnocie Kościoła wiedzy.
-83%
-13%
Bestseller
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki