Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

35 wyników dla wyrażenia "Sternal"

 • Są wyznaniem wiary i sposobem na zrozumienie rzeczy nadprzyrodzonych. Są także opowieścią o losach narodu, zachętą do radowania się, a nawet tańczenia. Kolędy – znane, lubiane, chętnie śpiewane, a może i po trochu zapominane?

  więcej
 • Z roku na rok kolej w Polsce jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu. Zmniejsza się liczba wypadków, w których biorą udział tylko pociągi. Mniej było również zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych i z udziałem osób przechodzących przez tory w...

  więcej
 • Przez dziesięciolecia leżały w magazynie, a od miesiąca można je oglądać w Lesznie. Trzy unikatowe tkaniny liturgiczne z pierwszej połowy XVII w. to zaledwie fragment dziedzictwa, jakie bracia czescy pozostawili po sobie w Wielkopolsce.

  więcej
 • O jego beatyfikację zabiegają dwie parafie: jedna to miejsce urodzenia zakonnika, druga to miejsce, skąd hitlerowcy wyprowadzili go na śmierć. Benedyktyn Leander Kubik był męczennikiem za wiarę i ojczyznę, który do końca modlił się za swoich oprawców.

  więcej
 • Popularność przyniosły jej portrety dzieci, za które była wielokrotnie nagradzana. Wydane w formie pocztówek, były marzeniem każdej nastolatki w czasach PRL-u. Najsłynniejszy z nich – Dziewczynka z gołębiem – był darem dla Jana Pawła II.

  więcej
 • Najstarsze drukowane książki z klasztornej biblioteki opactwa Benedyktynów w Lubiniu należą do największych zachowanych tego typu zbiorów w Polsce. Z dr. Radosławem Franczakiem z Muzeum Śremskiego, który zajął się ich naukowym opracowaniem.

  więcej
 • To on zjednoczył polski ruch oporu, nadał mu ramy organizacyjne i kierował nim, kryjąc się pod pseudonimem „Grot”. Mija właśnie 80 lat od powołania Armii Krajowej, której pierwszym komendantem był gen. Stefan Rowecki.

  więcej
 • Mocno pracujemy nad tym, aby to, co ekonomia społeczna ma do zaoferowania konsumentom ,było ładne, dobre i atrakcyjne. Rozmowa z Ewą Gałką ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.

  więcej
 • Zaczynało się od szorowania garnków, aby nawet kapka tłuszczu się nie ostała. Zasłaniano lustra, najlepsze stroje odkładano do szaf, a instrumenty muzyczne zamykano w skrzyniach. Milkły śmiechy, nawet gwizdanie było nie na miejscu. Tak w Wielki Post...

  więcej
 • Każdy z nas robi to, co potrafi najlepiej. My w warsztacie przerabiamy busa na karetkę, inni starają się ją wyposażyć.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki