Czytanie na dziś:
Są wyznaniem wiary i sposobem na zrozumienie rzeczy nadprzyrodzonych. Są także opowieścią o losach narodu, zachętą do radowania się, a nawet tańczenia. Kolędy – znane, lubiane, chętnie śpiewane, a może i po trochu zapominane?
Z roku na rok kolej w Polsce jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu. Zmniejsza się liczba wypadków, w których biorą udział tylko pociągi. Mniej było również zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych i z udziałem osób przechodzących przez tory w...
Przez dziesięciolecia leżały w magazynie, a od miesiąca można je oglądać w Lesznie. Trzy unikatowe tkaniny liturgiczne z pierwszej połowy XVII w. to zaledwie fragment dziedzictwa, jakie bracia czescy pozostawili po sobie w Wielkopolsce.
O jego beatyfikację zabiegają dwie parafie: jedna to miejsce urodzenia zakonnika, druga to miejsce, skąd hitlerowcy wyprowadzili go na śmierć. Benedyktyn Leander Kubik był męczennikiem za wiarę i ojczyznę, który do końca modlił się za swoich oprawców.
Popularność przyniosły jej portrety dzieci, za które była wielokrotnie nagradzana. Wydane w formie pocztówek, były marzeniem każdej nastolatki w czasach PRL-u. Najsłynniejszy z nich – Dziewczynka z gołębiem – był darem dla Jana Pawła II.
Najstarsze drukowane książki z klasztornej biblioteki opactwa Benedyktynów w Lubiniu należą do największych zachowanych tego typu zbiorów w Polsce. Z dr. Radosławem Franczakiem z Muzeum Śremskiego, który zajął się ich naukowym opracowaniem.
To on zjednoczył polski ruch oporu, nadał mu ramy organizacyjne i kierował nim, kryjąc się pod pseudonimem „Grot”. Mija właśnie 80 lat od powołania Armii Krajowej, której pierwszym komendantem był gen. Stefan Rowecki.
Mocno pracujemy nad tym, aby to, co ekonomia społeczna ma do zaoferowania konsumentom ,było ładne, dobre i atrakcyjne. Rozmowa z Ewą Gałką ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.
Zaczynało się od szorowania garnków, aby nawet kapka tłuszczu się nie ostała. Zasłaniano lustra, najlepsze stroje odkładano do szaf, a instrumenty muzyczne zamykano w skrzyniach. Milkły śmiechy, nawet gwizdanie było nie na miejscu. Tak w Wielki Post...
Każdy z nas robi to, co potrafi najlepiej. My w warsztacie przerabiamy busa na karetkę, inni starają się ją wyposażyć.
-13%
-67%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki