Czytanie na dziś: Dz 4, 32-35; 1 J 5, 1-6; J 20, 19-31
Wizja rozpoczęcia wszystkiego od nowa w formie ruchu to utopia. Ruchy tworzą się samorzutnie, w związku z różnymi sprawami, i akurat Polacy nie mają do nich dobrej ręki.
Publikujemy treść rozważania brata Aloisa, które zostało odczytane 29 grudnia w Hali Stulecia, podczas modlitwy wieczornej 42 Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu.
Postać niezłomna, radykalna, ideowa i… tragiczna. Patrząc na polityczne zaangażowanie Kornela Morawieckiego w wolnej Polsce, widać podobieństwa z czasami poprzedzającymi odzyskanie niepodległości w 1918 r.
Śmierć Kornela Morawieckiego zamyka cały rozdział najnowszej historii Polski. Rozdział chwalebny, bo pisany własnym życiem w okresie próby, jaką dla Polaków były lata komunizmu, a szczególnie stanu wojennego.
Niebywałą siłą symboliczną Czerwca 56 jest fakt, że gdy o 6.00 rano robotnicy wyszli na ulice Poznania, dołączały do nich kolejne osoby, które czuły to samo. Nie planowały demonstracji – a jednak widząc tłum, chciały stać się jego częścią.
W relacjach ze światem księża potrzebują dziś od nas, świeckich, znaków solidarności. Mamy być solidarni z tą większością wśród księży, która nie popełnia zła
Z Basilem Kerskim, dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, rozmawia Jacek Borkowicz
Jacek Kuroń zawsze czynił to, w co wierzył, choć była to niekiedy wiara prowadząca na manowce. Jednocześnie był jednym z niewielu, który ze swoją przeszłością szczerze się rozliczył.
Na włoską scenę polityczną po ćwierćwieczu wraca chadecja, która kształtowała życie polityczne Italii od końca II wojny światowej, ale później rozsypała się jak domek z kart. Czy ma szansę powodzenia? Nie sądzę.
Im dłużej trwa obecny konflikt polityczny w Polsce i im staje się głębszy, tym poważniejsze stają się pytania o przyszłość naszej wspólnoty politycznej.
-80%
Bestseller
-13%
-46%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki