Czytanie na dziś: Syr 51, 13-20; J 15, 9-17
W sobotę 3 listopada 1984 r. był pogrzeb. Ciało księdza Jerzego wystawiono w prezbiterium kościoła św. Stanisława w poprzedzającą noc. W kolejce stanął tłum. Ludzie przesuwali się niemal bez słów, nie było widać radiowozów, byliśmy sami z naszą żałobą.
Przez internet przetoczyła się fala oburzenia z powodu filmiku, na którym fetowany jest Jerzy Urban przez grupę ludzi nazwanych „lewicową młodzieżą”. To fetowanie związane z dzisiejszymi upiornymi tańcami wokół Kościoła zbiegło się z 35. rocznicą śmierci ks...
Ile może polityk w Kościele? Ile może Kościół w polityce? Ewangelia ma znaczące miejsce w życiu politycznym: ma uformować wyborców. Resztę zrobią oni sami.
Nieugięty, heroiczny, święty… a przy tym ludzki, trochę szalony oraz niezmiernie współczesny. Zachowane ślady życia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki odsłaniają jego niezwykłą osobowość.
Dopiero kartkuję gorącą jak świeże bułeczki najnowszą biografię błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Wiem, że autorka, Milena Kindziuk, włożyła w nią benedyktyńską pracę. Przyjdzie czas na podsumowanie.
Z Mileną Kindziuk, autorką książki Cuda księdza Jerzego. Dlaczego nie wszyscy są uzdrawiani, o tym, dlaczego życie po cudzie jest trudniejsze i dlaczego Bóg nie wszystkich uzdrawia rozmawia Marta Brzezińska-Waleszczyk
Partyjni propagandyści chcieli zniszczyć dobre imię ks. Popiełuszki, dlatego przedstawili go jako krętacza. „Fakt, iż młody ksiądz ma w Warszawie dwa mieszkania, zaskoczył, a nawet oburzył wielu wiernych” – insynuowano w mediach.
Skąd to promieniowanie za przyczyną prostego księdza, który nigdy nie był wybitnym uczniem i nie miał talentu do kazań? Jeśli można gdzieś znaleźć odpowiedź na pytanie o tajemnicę ks. Jerzego Popiełuszki, to na pewno w tym pokoju.
Bestseller
-77%
-67%
-75%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki