Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

10 wyników dla wyrażenia "Polski"

 • "Każda trudna próba czy kryzys – a o takich z całą pewnością trzeba dziś mówić – rodzi zarówno mobilizację, jak i zniechęcenie. Wydaje się jednak, że więcej przemawia za mobilizacją" - mówi w wywiadzie dla KAI abp Wojciech Polak.

  więcej
 • „Dzisiaj wyraźnie widzimy jak bardzo potrzeba kapłanów z powołania, którzy niezależnie od panujących warunków, własnym życiem wskażą na Chrystusa, ukochają Kościół i staną blisko człowieka” – pisze abp Wojciech Polak w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza...

  więcej
 • Pisząc mejla do Pana Profesora, zapytałam, czy zgodzi się Pan na wywiad, ale nie lubię słowa „wywiad” – kojarzy się z „wywiadywaniem się”, zdobywaniem informacji... – Albo z wywiadem, w którym agenci kogoś rozpracowują, pozyskują informacje dla państwa na...

  więcej
 • Kanon lektur powraca

  Kurier PAP01.12.16r

  Zgodnie z projektem podstawy programowej kształcenia ogólnego dla 8-letniej szkoły podstawowej już od IV klasy będą określone tytuły lektur, jakie uczniowie będą musieli obowiązkowo przeczytać na języku polskim.

  więcej
 • W uroczystość NMP Częstochowskiej polskie parafie dokonały Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Był to kolejny etap obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

  więcej
 • Powiedzieć, że Karl Dedecius był jednym z najważniejszych tłumaczy literatury polskiej na język niemiecki, to zbyt mało. Jego przeżycia i doświadczenia były na tyle bogate, że mogłyby wypełnić biografię nie jednej, ale kilku osób.

  więcej
 • Abp Wojciech Polak przyjął 21 grudnia z rąk gnieźnieńskich harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. „Życzę, by było w nas dużo Bożego światła, bo przecież jeśli ono będzie w nas, to będzie też świeciło dla innych” – mówił dziękując za płomień i wspólną modlitwę.

  więcej
 • Abp Wojciech Polak dołączył do grona tweetujących. 16 grudnia ruszył oficjalny profil @Prymas_Polski. Witając wszystkich prymas życzył radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem.

  więcej
 • Życzę, by Boże Narodzenie przypominało wam o waszym człowieczeństwie. Byście pamiętali, że ono nie zaciera się niezależnie od tego, cośmy uczynili, bo jesteśmy obrazem Boga – mówił abp Wojciech Polak do osadzonych w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu.

  więcej
 • W Polsce istnieją dwa rynki pracy: jeden względnie stabilny i bezpieczny, drugi pełen niepewności i pozbawiony zabezpieczenia. Przez lata tolerowaliśmy tę sytuację, dziś pandemiczny kryzys wystawia nam za to rachunek.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki