Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

8 wyników dla wyrażenia "Peru"

 • Wyszedł prosić Boga

  o. Kasper Kaproń OFM19.04.20r

  Claudia i Alen. Młoda fotografka i sześciolatek, który wyszedł z domu na ulicę, żeby się modlić. Zamknięte oczy, maska na twarzy i ręce złożone w geście błagania – samotne dziecko na pustej ulicy Guadalupe w Peru.

  więcej
 • Z o. Stanisławem Olbrychtem OFMConv, misjonarzem pracującym w Pariacoto w Peru, gdzie w 1991 r. terroryści zamordowali jego dwóch współbraci, rozmawia Małgorzata Bilska

  więcej
 • Papieska lekcja z Chile i z Peru

  o. Kasper Kaproń OFM, Cochabamba (Boliwia)Przewodnik Katolicki 4/2018

  W dniach 15–21 stycznia papież Franciszek po raz szósty odwiedził Amerykę Południową. Choć to kontynent nam odległy, słowa Ojca Świętego są ważne i dla nas. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

  więcej
 • W czasie wizyty w Peru (18-21 stycznia) Franciszek przede wszystkim dotknął głębokich ran Amazonii.

  więcej
 • Przed wyjazdem na misje ojciec Michał odważnie powiedział, że „jeśli trzeba będzie dla sprawy Bożej złożyć ofiarę życia, to nie będzie się wahał”. Ojciec Zbigniew był przekonany, że „gdy się jedzie na misje, trzeba być gotowym na wszystko”.

  więcej
 • Papież Franciszek promulgował dekrety ich męczeństwa polskich franciszkanów o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych w 1991 roku z rąk terrorystów z maoistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak.

  więcej
 • Członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych 3 lutego spotkają się, by zbadać sprawę męczeństwa dwóch polskich franciszkanów konwentualnych, ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, a także Włocha, ks. Alessandro Dordi z diecezji Bergamo, którzy...

  więcej
 • Trzy lata po powrocie do Polski Ewelina nadal nie potrafi wyrzucić z głowy obrazów peruwiańskiego rzemiosła. Decyduje się na ryzykowny krok – zakłada markę odzieżową, która ma promować kulturę Peru oraz wspierać jego mieszkańców.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki