Czytanie na dziś: Lb 21,4b–9 lub Flp 2,6–11; J 3,13–17
Podręcznik historii z dwoma punktami widzenia, dwiema interpretacjami i dwiema wersjami zdarzeń do wyboru? Takie rzeczy tylko w dzisiejszych czasach.
Pierwsza śmiertelna ofiara choroby w Niemczech nie była szczepiona. Podobnie jak zdecydowana większość pozostałych chorych. Aż połowa z nich to osoby dorosłe.
Auschwitz jest krzykiem straszliwego bólu i cierpienia, który przyzywa przyszłość budowaną na szacunku, pokoju i spotkaniu między narodami.
Niemiecki ksiądz na progu obozu Auschwitz? Owszem. To ks. Manfred Deselaers, który od dwudziestu lat jest żywym znakiem pojednania.
Niedawno portugalska stacja telewizyjna RTP poinformowała, że w tym kraju pogrążonym w głębokim kryzysie finansowym szerzy się kult św. Jadwigi Śląskiej, co potwierdza rosnące zapotrzebowanie na dewocjonalia z jej wizerunkiem.
Jak to się stało, że Alternatywa dla Niemiec odniosła tak spektakularny sukces? Odpowiedź wydaje się stosunkowo prosta i, wbrew często wypowiadanym opiniom, jest dowodem stabilności demokracji u naszych zachodnich sąsiadów.
O niemieckim katolicyzmie, który błądzi na drodze synodalnej i który dla polskiego katolicyzmu pozostaje wyrzutem sumienia w sprawie uchodźców, z Tomaszem Kycią, dziennikarzem i teologiem mieszkającym w Berlinie rozmawia ks. Mirosław Tykfer
Nowy szef niemieckiego episkopatu chce kontynuować reformy, szczerze do nich przekonany. Żyje bardzo prosto, budzi społeczne zaufanie, nie boi się trudnych tematów.
Kiedy my świętujemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, budynki, w których ginęli błogosławieni księża męczennicy, sypią się w gruzy. Na ocalenie pamięci nie ma pieniędzy.
Podobnie jak w innych państwach, decyzją niemieckich władz zamknięto kościoły. Tak jak u nas, wierni mogli „uczestniczyć” w liturgii jedynie zdalnie: poprzez radio, telewizję oraz internet.
-13%
-67%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki