Czytanie na dziś: Lb 21,4b–9 lub Flp 2,6–11; J 3,13–17
Z bp. Anbą Damianem, zwierzchnikiem prawosławnego Kościoła koptyjskiego w Niemczech, o współczesnych męczennikach, sytuacji chrześcijan w Egipcie oraz integracji uchodźców ze Wschodu rozmawia ks. Mirosław Tykfer
W czasie II wojny światowej tysiące Wielkopolan zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Dramat wypędzonych upamiętnia głaz w obozie przesiedleńczym. Pomnika na razie nie będzie.
Jest ich całe mnóstwo. Nie do wiary jak ludzie lubią fotografować się na tle miejsca upamiętniającego śmierć milionów ofiar. Ze zdjęć widać, że czują się w tej sytuacji bardzo przyjemnie.
Przez wywózkę na roboty przymusowe los związał ją z Niemcami na całe życie.To, co niesie los, można przyjąć i przekuć na dobro – mówi. Dziś pomaga innym ofiarom Trzeciej Rzeszy: w końcu do setki jeszcze daleko.
Po tragedii w Berlinie widać, że Europejczykom nadal trudno jest przywyknąć do myśli, że zagrożenia terrorystyczne są realne. Co więcej, dotyczą one ich własnych ulic.
Przez władze uważani za „nielegalnych imigrantów”, dla pomysłodawców azylu kościelnego są po prostu ludźmi, którzy walczą o swoje prawa i którym w tej walce należy pomóc.
Prefekt Domu Papieskiego i prywatny sekretarz Benedykta XVI, abp Georg Gänswein, odsłonił 11 sierpnia w Altötting statuę papieża emeryta. To sanktuarium maryjne jest położone nieopodal miejscowości, w której urodził się Joseph Ratzinger.
Stosunek Niemców do osoby Adolfa Hitlera coraz bardziej ewoluuje – od kompletnego przemilczania do dzisiejszej swoistej niezdrowej fascynacji postacią wodza III Rzeszy.
Rozmowa z ks. dr. Andrzejem Halembą, członkiem Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, o sytuacji uchodźców w Niemczech
Z dr Magdaleną Ziółek-Skrzypczak, specjalistką od komunikacji międzykulturowej, o polityce integracyjnej Niemiec
-15%
-70%
-78%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki