Czytanie na dziś: Dn 9,4b-10; Ps 79,8-9.11.13; Ewangelia: Łk 6,36-38
Nie wszyscy obecni na Mszy św. przyjmują Komunię. Z różnych powodów. Jaką ma dla nich wartość Msza albo jaką mieć by mogła?
Święta bez kościoła są wyzwaniem: jak je przeżyć, żeby było tak jak zawsze. No tak, tylko czy ma być tak jak zawsze? Czy zawsze było duchowo i rodzinnie dobrze? A jeśli nie, to co zrobić, aby właśnie teraz mogło być lepiej?
Wszystkie spory o to, który ryt jest prawidłowy, z punktu widzenia całej historii Eucharystii tracą znaczenie. Nie robimy dziś nic innego, niż robili pierwsi chrześcijanie i chrześcijanie przez wieki.
Czy widzę bezpośrednie przełożenie Eucharystii, czyli życia w Komunii z Jezusem, na swoje codziennie i moralne życie?
Ważne, by kościoła nie traktować jak teatru: nie przychodzić jak na spektakl i w tym czasie modlić się, nawet bardzo pobożnie. Chodzi o odpowiednie nastawienie. Rozmowa z Dominikiem Jurczakiem OP.
Wydaje się oczywistym, że Msza św. powinna być odprawiana w kościele albo w kaplicy. Zdarza się jednak, że trzeba ją odprawić poza „miejscem świętym”. Gdzie można, a gdzie nie można tego zrobić?
Msza, o której media pisały, że odprawiona została „w intencji fuzji Orlenu i Lotosu”, wywołała wiele kontrowersji. Chrześcijanie mogą się modlić w każdej intencji – byle była ona godziwa i nie deprecjonowała wagi Eucharystii.
Taka intencja w kłopotliwej sytuacji stawia Kościół. Ktoś może uznać, że przyjmując taką intencję, staje się on stroną w stricte politycznym konflikcie
-70%
-15%
Bestseller
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki