Czytanie na dziś:
W czasie swojego pobytu w Tajlandii i Japonii papież nie powiedział rzeczy nowych. Atmosfera wokół jego pielgrzymki jest wyjątkowo spokojna. Była ona potrzebna, żeby pielgrzymi odnaleźli siłę do codziennego życia wiarą w okolicznościach, które jej nie...
Katolików w Japonii jest niewielu – zaledwie pół procent społeczeństwa. Ale są świadomi i zaangażowani w życie Kościoła. Wśród nich sporo jest młodych.
Papież Franciszek jedzie do Japonii. Chrześcijanie to zaledwie 1 proc. tamtejszego społeczeństwa. Mogłoby być ich więcej, gdyby nie prześladowania z XVII wieku. Jedną z ofiar był polski misjonarz, jezuita ojciec Wojciech Albert Męciński.
Z Dorotą Hałasą, Polką od 27 lat mieszkającą w Japonii Rozmawia Marcin Pera
Wyparcie się wiary przez jednego księdza mogło ocalić wielu Japończyków. To bardzo przewrotna metoda, przemyślna w swojej diabelskości
Długo wyczekiwany film Martina Scorsese Milczenie mnie nie zawiódł. Pozostawił z mnóstwem pytań, dręczy i prowokuje. To wielkie przeżycie duchowe. Rekolekcje, po których z kina wyszłam umocniona.
O Shusaku Endo będzie głośno za sprawą ekranizacji jego powieści Milczenie. W poruszającej historii prześladowanych w XVII w. w Japonii chrześcijan pokazał, na co gotowy jest człowiek, żeby zachować swoją wiarę.
Ponad siedemdziesiąt lat od zakończenia II wojny światowej na Dalekim Wschodzie, dwaj główni adwersarze tamtych zmagań, Japonia i Stany Zjednoczone, nie są w stanie wydusić z siebie nadal słowa „przepraszam”.
Kościół katolicki jest niezwykłym zjawiskiem w japońskim społeczeństwie. Jego koloryt i odmienność można wyjaśnić: to Kościół migrantów. Polacy, choć nieliczni, są jego ważną częścią.
Mówił o sobie, że jest opętany malarstwem. Hokusai Katsushika był najsłynniejszym japońskim drzeworytnikiem i do dziś jest najlepiej rozpoznawanym artystą japońskim na świecie.
-15%
Bestseller
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki