Czytanie na dziś: 7 czytań ze ST; Rz 6,3-11; Łk 24,1-12
Epidemia koronawirusa boleśnie naznaczyła życie mieszkańców Iraku, zwłaszcza najuboższych. Większość z nich od półtora miesiąca nie ma środków do życia. Po raz pierwszy od wielu lat w Iraku pojawił się problem głodu.
Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Według najnowszych raportów ta sytuacja od lat się nie zmienia. Represje zmalały jedynie na Bliskim Wschodzie.
Przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi zginął w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych. O ostatnich chwilach jego życia wiadomo tyle, ile ujawniły amerykańskie służby.
Rozmowa z o. Samerem Yohanną, o chrześcijanach, którzy chcą w Iraku przetrwać, i o tych, którzy chcą tam wrócić z uchodźstwa
Z bp. Saadem Siropem Hanna porwanym w Iraku przez islamistów rozmawia Marta Titaniec
Jest zakonnikiem. Studiuje w Rzymie. Świat się przed nim otwiera. Może kościelna kariera. On jednak wraca do Iraku. Tam oddaje życie. Robi to świadomie, z miłości.
Nie tak dawno w „Przewodniku” ukazał się mój reportaż o pobycie w Iraku. Długo pisałem ten tekst, ponieważ ten wyjazd wywrócił moje dotychczasowe wyobrażenia do góry nogami.
Piętnaście figur Matki Bożej z Lourdes zostało ponownie umieszczonych w kościołach katolickich w miejscowościach na Równinie Niniwy w Iraku. Zastąpiły one figury usunięte i zniszczone przez tzw. Państwo Islamskie, które w zajęło te tereny w 2014 r., a po...
Irackie wojska rozpoczęły drugą ofensywę na Mosul. Tym razem jej celem jest odbicie z rąk Państwa Islamskiego prawobrzeżnej części miasta. Pod względem terytorialnym stanowi ona 40 proc. Mosulu. Żyje tam ok. 1 mln osób. Ze względu na naturalną granicę, jaką...
Katolicy chaldejscy wrócili w niedzielę do miejscowości Karamlish w północnym Iraku, skąd wcześniej wygnało ich tzw. Państwo Islamskie.
-13%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki