Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

7 wyników dla wyrażenia "Dzień Judaizmu"

 • Wiara w jednego Boga, Biblia, Dekalog jako fundament praw moralnych, wezwanie do modlitwy. Oto, co łączy chrześcijan i żydów; odkrywaniu prawdy o relacjach między Polakami a Żydami służy Dzień Judaizmu.

  więcej
 • Pod takim hasłem do 19 stycznia w Poznaniu trwają obchody XIX Dnia Judaizmu zorganizowanego przez Referat ds. Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Poznańskiej i Stowarzyszenie „Coexist”.

  więcej
 • Dzięki Janowi Pawłowi II jestem lepszym Żydem, dzięki niemu szanuję bardziej moją tożsamość, ale też jestem bardziej otwarty na innych – powiedział naczelny rabin Polski Michael Schudrich podczas dyskusji panelowej w Bielsku-Białej z okazji 18. Dnia Judaizmu.

  więcej
 • Centralne obchody XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce rozpoczęły się modlitwą na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz II-Birkenau, w którym zginęło ponad milion ludzi, głównie Żydów.

  więcej
 • W Poznaniu trwają obchody XVIII Dnia Judaizmu pod hasłem „Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi” (Ps 32, 5).

  więcej
 • Nie możemy nie pamiętać

  Komentarz z 09.01.15r

  Polscy biskupi właśnie zachęcili nas, byśmy włączyli się w akcję „Płomień Pamięci” i zapalili w oknach świece na znak pamięci i solidarności z wszystkimi ofiarami Holocaustu. Co my na to?

  więcej
 • Rabin Irwing Greenberg wyraził nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym Żydzi będą mówić następujące błogosławieństwo: „Błogosławiony bądź, Boże, za istnienie chrześcijaństwa, za obecność i partnerstwo chrześcijan”, chrześcijanie zaś będą dziękować Bogu i...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki