Czytanie na dziś:
W tej historii widać, że nie ma sytuacji przegranych – na co wskazuje przypadek księdza Jana, któremu „nie dawano szans od początku”.
Rozmowa, o sytuacji w Iranie, fanatyzmie religijnym i dyskryminacji ze względu na płeć z Michałem Rezazadehem.
Czy sztuka może pomóc w walce z przemocą wobec dzieci? Czy może zwrócić uwagę na ważne społeczne problemy? Czy może dawać nadzieję? Twierdząco na te pytania odpowiadają twórcy wystawy „Poznaj. Reaguj. ZadbajMY o godne dzieciństwo”.
Dlaczego w tym czasie, kiedy wspominamy mękę Pana, kiedy śpiewamy piękne pieśni o jaśniejącym chwalebnym krzyżu, zasłaniamy ten znak zbawienia?
W sanktuarium w Lourdes po 10 miesiącach od podjęcia decyzji zasłonięto mozaiki Marko Rupnika SJ. Wcześniej w USA twórczość Rupnika zasłonili już Rycerze Kolumba. Autor mozaik przez lata był uważany za jednego z najważniejszych współczesnych artystów...
Do przerażonych śmiercią swego mistrza uczniów, zamkniętych z obawy o własne życie, mimo właśnie tych zamkniętych drzwi przychodzi Jezus. Jego pierwsze słowa nie są wyrzutem ani manifestacją mocy. To proste, a jednocześnie głęboko wstrząsające: „Pokój wam!”.
Dookoła panoszy się beznadzieja i rozpacz. Nawet młodych ludzi pogrąża samotność, bezsens, destrukcyjna obojętność. Do tego dochodzi bezsilność wobec niesprawiedliwości, wojen, często niewyobrażalnego cierpienia. Świat potrzebuje nadziei.
-70%
-67%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki