Czytanie na dziś: 1 Kor 7,25–31 Łk 6,20–26
Starość może być fascynująca, barwna i ważna. Nie tylko dla tych, którzy przeżywają już jesień życia, ale przede wszystkim dla ludzi młodych. Przypominają o tym papież Franciszek i… przyjaciele.
Prosta żołnierska piosenka stała się narodową pieśnią wszystkich Polaków. Właśnie mija 225 lat od powstania armii, dla której została napisana.
Konsumpcjonizm nie zapełni pustki w człowieku – to chciał powiedzieć przez swoje dzieła Andy Warhol. Poszukiwał on głębi, także w duchowości.
Pierwszy sekretarz KC PZPR z lat 70. pojawia się na srebrnym ekranie. To obraz sentymentalny, ale nieprawdziwy.
Dziecko to mały człowiek – ze swoimi potrzebami, własnym zdaniem i pragnieniem podmiotowości. Nie zauważamy tego, a wiele zmienia wysłuchanie, co dzieci mają do powiedzenia.
Zmarły 3 lutego Jarosław Marek Rymkiewicz był wielkim znawcą języka polskiego, co sprawiało, że jego dzieła eseistyczne, dramaturgiczne i poetyckie są wybitne. Ostatnie lata jego publicznej działalności naznaczone są jednak pasmem kontrowersji.
Meksykańska opowieść o objawieniu się Maryi tubylcowi – Juanowi Diego – ma w sobie wiele wciąż aktualnego przekazu: głównie o tym, że Bóg wybiera ludzi, których byśmy się nie spodziewali, w miejscach, których byśmy nie oczekiwali.
Takt historii Kościoła wyznaczają jego kryzysy. Taką perspektywę w swojej książce Kościół płonie nakreśla włoski historyk katolicyzmu Andrea Riccardi.
Pierwszy raz odśpiewano je dokładnie 315 lat temu. Gorzkie żale są unikatowym wyrazem polskiej pobożności i zabytkiem naszego języka.
Odwaga – czy inaczej: zdolność pokonywania lęku – nie jest łaską spływającą na nas. Nawet na skrajne sytuacje możemy się jednak przygotować byciem odważnym w codziennym życiu. Wymaga to jednak naszego działania.
-67%
-15%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki