Czytanie na dziś: Hbr 4,12-16; Ps 19; Mk 2,13-17
Osiemdziesiąta rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę skłania do postawienia pytania, jak ze swoją przeszłością radzą sobie potomkowie tych, którzy na Europę sprowadzili tak wiele nieszczęść.
Nad wejściem do siedziby stowarzyszenia sportowców niepełnosprawnych Start w Poznaniu wisi napis: „Jeśli możesz do nas wejść, wjechać lub wczołgać się, będziesz sportowcem!”. Można dodać: i dzięki temu staniesz się widoczny.
Główna nagroda największego festiwalu filmowego w naszej części Europy trafia w tym roku na Węgry. Srebrny Niedźwiedź przypadł też polskiej reżyserce.
Jest ich całe mnóstwo. Nie do wiary jak ludzie lubią fotografować się na tle miejsca upamiętniającego śmierć milionów ofiar. Ze zdjęć widać, że czują się w tej sytuacji bardzo przyjemnie.
Po tragedii w Berlinie widać, że Europejczykom nadal trudno jest przywyknąć do myśli, że zagrożenia terrorystyczne są realne. Co więcej, dotyczą one ich własnych ulic.
12 osób zginęło, prawie 50 jest rannych po tym, jak ciężarówka wjechała w uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie
Ponad 7,5 tysiąca osób wzięło udział w “Marszu dla życia” zorganizowanym już po raz 12. w centrum stolicy Niemiec, Berlinie.
Rok 1946 był dziwnym czasem, w którym to, co stare, zmagało się z tym, co dopiero nadchodziło. I wynik owego zmagania sprzed 70 lat bynajmniej nie wydawał się przesądzony.
Jeżeli obrońcy życia to „faszyści” i „przeciwnicy demokracji”, to jakim mianem można w takim razie określić zwolenników powszechnej aborcji?
Stolica Niemiec długo oczekiwała na nowego ordynariusza po odejściu do Kolonii kardynała Rainera Marii Woelkego. Nowy biskup, Heiner Koch, dotychczas był ordynariuszem w diecezji Drezno - Miśnia, a biskupem w ogóle jest niespełna od 10 lat. Został nim...
-13%
-19%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki