Czytanie na dziś: 1 Tm 6, 13–16; Łk 8, 4–15
Nie piją alkoholu, choć mogą. Dlaczego? By ci, co nie mogą, przestali pić. Krucjata Wyzwolenia Człowieka obchodzi 40-lecie. To tysiące ludzi w Polsce i poza granicami kraju walczących o trzeźwość osób uzależnionych.
Mija półtora roku od wejścia w życie przepisów umożliwiających gminom wprowadzanie ograniczeń sprzedaży alkoholu. W niektórych miastach przynoszą już one pozytywne efekty.
Na polskich drogach przybyło nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo wzrastającej świadomości uczestników ruchu drogowego i coraz szerzej zakrojonych policyjnych kontroli. Często za przyzwoleniem bliskich i znajomych.
„Alkoholicy to mistrzowie kłamstwa” – stwierdził w rozmowie ze mną ks. Paweł Pawlicki, duszpasterz alkoholików. Pomyślałem, że mówi zbyt ostro.
Z ks. Pawłem Pawlickim, duszpasterzem alkoholików i kapelanem więziennym, o nałogowych ucieczkach od traumatycznej rzeczywistości rozmawia ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny
W PRL-u Polacy pili, bo zachęcał ich do tego model państwa, w którym brakowało wszystkiego oprócz wódki. W tej sytuacji walka z alkoholizmem stała się zmaganiem o nasz narodowy byt.
Z Krzysztofem Wojcieszkiem, twórcą projektu Narodowego Programu Trzeźwości, rozmawia Piotr Jóźwik
Z Krzysztofem Wojcieszkiem o „Narodowym Programie Trzeźwości” rozmawia Piotr Jóźwik
Biorąc pod uwagę średnie spożycie, wychodzi na to, że każdy z nas (wliczając w to niemowlęta i dzieci), wypija rocznie 9,4 litra czystego alkoholu.
Z Antonim Szymańskim, wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia rozmawia Piotr Jóźwik
-97%
-15%
-78%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki