Czytanie na dziś: Dz 8, 1b-8; J 6, 35-40
Chrystus zmartwychwstał! Śmierć straciła pełnię swojej władzy i swój definitywny charakter.
Rozmowa z ks. Pawłem Rytelem-Andrianikiem
„Jeśli strzeże nas armia, to co robi Ten na górze?”.
Po zamachach w Paryżu Francuzi poczuli się bezpośrednio zagrożeni przez islamski terroryzm, zarazem jednak potrafili się zmobilizować w obronie najważniejszych dla nich wartości – przypomina dwa miesiące po zamachu metropolita Paryża kard. André Vingt-Trois.
Auschwitz jest krzykiem straszliwego bólu i cierpienia, który przyzywa przyszłość budowaną na szacunku, pokoju i spotkaniu między narodami.
Ponad 1000 polskich księży ryzykowało życiem, pomagając Żydom w czasie II wojny światowej. 30 z nich poniosło śmierć - wynika z badań przeprowadzonych m.in. w archiwach Instytutu Jad Waszem w Jerozolimie przez ks. Pawła Rytla-Andrianika z diecezji...
Roztrzaskane na kawałki macewy przez ponad 70 lat służyły jako krawężnik chodnika. W końcu, z należną im czcią, złożono je na powrót na „Żydowskiej Górze”.
Prawie 300 byłych więźniów i ocalałych z Holokaustu z 50 krajów świata przybyło do Auschwitz-Birkenau, aby dać świadectwo o tragicznej historii tego miejsca, w 70. rocznicę wyzwolenia największego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
Niemiecki ksiądz na progu obozu Auschwitz? Owszem. To ks. Manfred Deselaers, który od dwudziestu lat jest żywym znakiem pojednania.
Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, że judaizm nie jest dla nas, chrześcijan, czymś „zewnętrznym”, ale „wewnętrznym”. Jest jądrem naszej wiary.
-80%
-67%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki