Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • Najświętsze Serce

  Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

  więcej
 • Konkurs literacki „Promyki dobroci i radości”

  Zapraszamy poetów, osoby świeckie i konsekrowane do wyjątkowego projektu, jakim jest wydanie nowej antologii poezji religijnej dla dzieci. Będzie to kontynuacja wydanej 15 lat temu przez nasze wydawnictwo antologii pt. „Promyki dobroci i radości”. W publikacji pragniemy zaprezentować najpiękniejsze wiersze o tematyce religijnej, które poetycko przeniosą dzieci w świat duchowości katolickiej.

  więcej
 • Podaruj Szymonowi 1%

  Mam na imię Szymon. Jestem 11-letnim chłopcem. Od urodzenia choruję na: - zespół Downa; - zespół Lennoxa-Gastauta, który należy do grupy padaczek lekoopornych; - hipogammaglobulinemę, czyli niedobór odporności na poziomie przeciwciał IgM, IgG, niezbędnych dla właściwej pracy bariery ochronnej organizmu; - niedoczynność tarczycy, - nadwzroczność.

  więcej
 • Czysta miłość

  Dwie książki od wspólnym tytule Czysta miłość to nie kolejne nudne, oderwane od rzeczywistości, moralizatorskie publikacje o tym, jak zachować czystość przedmałżeńską. To książki o tym, jak dzięki czystości, tj. odraczaniu w czasie przyjemności płynącej z bliskości fizycznej, zyskać wolność i nauczyć się prawdziwie kochać.

  więcej
 • Zostały mi słowa miłości. Maria Hiszpańska-Neumann: życie i twórczość

  „Hiszpańska należy do najpopularniejszych polskich grafików. Jest jednym z nielicznych artystów, których dzieła spotyka się na ścianach przypadkowo odwiedzanych mieszkań. Jej grafika podoba się ludziom skądinąd dalekim od świata sztuki” – pisał o niej prof. Jan Białostocki. Wydana z okazji czterdziestej rocznicy śmierci Marii Hiszpańskiej-Neumann książka „Zostały mi słowa miłości” przypomina tę niezwykłą artystkę, której życie naznaczone zostało traumą wyniesioną z obozu Ravensbrück.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki