Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • Zostały mi słowa miłości. Maria Hiszpańska-Neumann: życie i twórczość

  „Hiszpańska należy do najpopularniejszych polskich grafików. Jest jednym z nielicznych artystów, których dzieła spotyka się na ścianach przypadkowo odwiedzanych mieszkań. Jej grafika podoba się ludziom skądinąd dalekim od świata sztuki” – pisał o niej prof. Jan Białostocki. Wydana z okazji czterdziestej rocznicy śmierci Marii Hiszpańskiej-Neumann książka „Zostały mi słowa miłości” przypomina tę niezwykłą artystkę, której życie naznaczone zostało traumą wyniesioną z obozu Ravensbrück.

  więcej
 • Warsztaty dla singli W Drodze Serca

  Coraz więcej młodych ludzi, szczególnie wśród osób mieszkających w wielkich miastach, ma trudności w znalezieniu kandydata na przyszłego małżonka. Pędzący tryb życia, anonimowość, coraz więcej wyzwań, jakie niesie ze sobą zdobycie wykształcenia i kariera zawodowa, przyczyniają się do trudności w nawiązywaniu relacji i umacnianiu ich. Właśnie do tych młodych ludzi, singli, szukających dojrzałych kandydatów na małżonków, zaadresowane są Warsztaty W Drodze Serca, które odbędą się w Warszawie 15 lutego 2020.

  więcej
 • Franciszek nieznany… Papież w oczach bliskich

  Franciszek nazywany jest papieżem „z końca świata”. To wyrażenie przypomina słowa Jana Pawła II, który w Loggi Błogosławieństw 16 X 1978 r. powiedział do zgromadzonych na Placu św. Piotra, że przybywa z dalekiego kraju. On był pierwszym nie Włochem na tronie Piotrowym od 400 lat i pierwszym Polakiem, który został wybrany papieżem. Papież Franciszek zaś jest pierwszym papieżem pochodzącym z Ameryki Południowej, pierwszym Argentyńczykiem dzierżącym stery Kościoła.

  więcej
 • Gdy czekanie boli…

  Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” z Bydgoszczy zaprasza na kolejną edycję rekolekcji „Gdy czekanie na dziecko boli...” dla małżeństw starających się o potomstwo.

  więcej
 • “Polska kontra Smog”

  Powstaje właśnie film dokumentalny “Polska kontra Smog”. Autor filmu Paweł Lipka nie wierzy, że komunikaty o szkodliwości smogu mogą zachęcić nas do aktywnej walki z nim.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki