Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” 2019

  Nigdy w historii nie było aż tylu uchodźców, wysiedleńców i azylantów. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na modlitwę w intencji tych, którzy zginęli w drodze do Europy, uciekając przed przemocą, wojną i biedą. Tegoroczny Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” odbędzie się w dniach 29 września – 6 października. Na modlitwę w Poznaniu zapraszamy 1 października na godz. 19:30 do kościoła św. Wojciecha. Przewodniczyć jej będzie bp Damian Bryl.

  więcej
 • Jubileusz Poznańskiego Introligatorstwa

  W roku 2019 przypada jubileusz poznańskiego introligatorstwa. W 1919 roku powstała Spółka „Przesławski i Cierniak”, która obejmowała: fabrykę kartonaży, introligatornię, drukarnię oraz hurtownię materiałów introligatorskich. Przed dziewięćdziesięcioma laty z inicjatywy Józefa Przesławskiego powołano w Poznaniu Cech Samodzielnych Introligatorów.

  więcej
 • Historia „amerykańskiego o. Pio”, czyli życie i cuda Solanusa Caseya

  Szary habit, długa broda, głębokie spojrzenie, i pokój wypisany na twarzy – o. Solanus Bernard Casey to jedna z zaledwie pięciu osób w Ameryce, które dotychczas Kościół uznał za świętych, ale wierni widzą też w nim jeszcze kogoś innego. Nazywają go „amerykańskim o. Pio”.

  więcej
 • Droga na Maxa

  Wspólnota mężczyzn Droga Odważnych zaprasza 20 lipca na Drogę na Maxa – nocną wędrówkę z Ołtarzewa do Niepokalanowa.

  więcej
 • Namaszczeni - Strefa Zero

  Zapraszamy na 8 edycję konferencji Strefa Zero Hala Widowiskowo - Sportowa "Centrum", Dąbrowa Górnicza 15-16 czerwca 2019

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki