Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • XI MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY

  Filharmonia Poznańska oraz Związek Polskich Kawalerów Maltańskich zapraszają na XI Maltański Koncert Charytatywny, który odbędzie się w dniu 15 listopada 2019 roku o godz. 19:00 w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Dochód z tego koncertu przeznaczony zostanie na maltańskie projekty medyczne.

  więcej
 • III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie

  „Od teorii do praktyki”. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Festiwal odbędzie się w dniach 18-19 października 2019 r. i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie.

  więcej
 • 25-lecie Wspólnoty L’Arche w Poznaniu

  6 października 2019 r. Wspólnota L’Arche z Poznania będzie świętowała 25-lecie istnienia.

  więcej
 • Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” 2019

  Nigdy w historii nie było aż tylu uchodźców, wysiedleńców i azylantów. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na modlitwę w intencji tych, którzy zginęli w drodze do Europy, uciekając przed przemocą, wojną i biedą. Tegoroczny Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” odbędzie się w dniach 29 września – 6 października. Na modlitwę w Poznaniu zapraszamy 1 października na godz. 19:30 do kościoła św. Wojciecha. Przewodniczyć jej będzie bp Damian Bryl.

  więcej
 • Jubileusz Poznańskiego Introligatorstwa

  W roku 2019 przypada jubileusz poznańskiego introligatorstwa. W 1919 roku powstała Spółka „Przesławski i Cierniak”, która obejmowała: fabrykę kartonaży, introligatornię, drukarnię oraz hurtownię materiałów introligatorskich. Przed dziewięćdziesięcioma laty z inicjatywy Józefa Przesławskiego powołano w Poznaniu Cech Samodzielnych Introligatorów.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki