Logo Przewdonik Katolicki

Patronujemy

 • Meksyk na Półwiejskiej, Japonia na Łazarzu czyli ‘Folklor w każdym fyrtlu’!

  Pod takim tytułem odbędzie się czternasty Światowy Przegląd Folkloru Integracje. Mieszkańcy Wielkopolski nie tylko będą mieli okazję podziwiać występy egzotycznych gości w swoich miastach, ale i będą mogli wykazać się kreatywnością i wygrać warsztaty tańców ludowych dla swojego osiedla.

  więcej
 • LABORATORIUM MIŁOŚCI. PO ŚLUBIE

  Kiedy zawieramy sakrament małżeństwa, z reguły wierzymy, że zawsze będzie fantastycznie. Będziemy wspaniałą rodziną, wychowamy wspaniałe dzieci bez żadnych trosk. Nasza miłość nigdy nie wygaśnie. Tak bywa. Ale najczęściej sprawa jest dużo bardziej skomplikowana…

  więcej
 • Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem

  Nie pozwól się zaskoczyć bądź poinformowany, zanim stawiszczoła wyzwaniom i trudnościom związanym z chorobą Alzheimeralub demencją u drogiej ci osoby.

  więcej
 • Koncert Chóru Filharmonii Wrocławskiej

  Z sufitu kościoła rzucano w trakcie mszy świętej róże symbolizujące dary Ducha Świętego i wypuszczano z klatek gołębie tak w średniowieczu obchodzono Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwaną też Pięćdziesiątnicą lub Zielonymi Świątkami. Chór NFM zaprasza w ten dzień na koncert Veni Creator złożony z dawnej i współczesnej muzyki sakralnej.

  więcej
 • VI Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich

  Wielkopolscy samorządowcy, którzy w swych małych ojczyznach budują pamięć o świętym Janie Pawle II, od kilku lat ożywiają papieskie nauczanie w ramach Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich, które każdego roku, począwszy od 2009, odbywa się w kolejnych miastach naszego województwa i naszej archidiecezji. Wydaje się, że przedsięwzięcie to trwale wpisało się już w kalendarz wielkopolskich działań samorządowych.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki