Logo Przewdonik Katolicki

XXIX Targi Wydawców Katolickich

XXIX Targi Wydawców Katolickich

Już po raz 29. czytelnicy, autorzy i wydawcy wspólnie przeżywać będą Święto Dobrej Książki. W dn. 11 – 14 kwietnia 2024 r. odbędą się XXIX Targach Wydawców Katolickich. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a jego Partnerem – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum.

Po raz kolejny w gościnnych progach Arkad Kubickiego swoją ofertę zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie z całego kraju.  Wchodzące w skład programu towarzyszącego spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe oraz wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego, a także namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego. Jak zawsze wiele interesujących propozycji znajda dla siebie również miłośnicy filmu religijnego.

Nieodzownym elementem  targowych wydarzeń będzie także finał Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Uroczystość wręczenia tego wyjątkowego wyróżnienia dla polskich publikacji religijnych za rok 2024 zaplanowano podczas gali, która odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.  

Tradycyjnie każda edycja Targów aktywnie włącza się w realizację aktualnego hasła Roku Duszpasterskiego: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła” oraz w Rok Modlitwy przygotowujący do Jubileuszowego Roku Świętego 2025 jako czasu łaski dla Kościoła i wiernych. Targowe wydarzenie włączy się również w Rok Rodziny Ulmów oraz Rok Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego i niezłomnego biskupa okresu komunizmu, a także w Rok Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w 40. rocznicę jego porwania i męczeńskiej śmierci.

Jednym z wystawców biorących udział w wydarzeniu będzie Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Na naszym stoisku miłośnicy książek znajdą jedyne w Polsce wydanie Nowego Testamentu z autorskimi grafikami oraz najstarszą ewangelię nowotestamentową – Ewangelię Marka, czytaną w roku B. Czytelnicy będą mogli zapoznać się także z nową książką ks. Jana Twardowskiego „Co wybieram. Rozmyślania w drodze” oraz ze wszystkimi  nowościami wydanymi w 2023 roku.  Do zobaczenia w Arkadach Kubickiego!
 
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki