Logo Przewdonik Katolicki

Targi Sakralia po raz dziewiąty w Poznaniu

Targi Sakralia po raz dziewiąty w Poznaniu

22-23 marca 2019 odbędą się w Poznaniu Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA. To wydarzenie stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku skierowane jest zarówno do kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów, jak również do osób świeckich.

W programie Targów organizatorzy przewidują między innymi warsztaty florystyczne:
O kompozycjach kwiatowych w kościele opowiedzą specjaliści z  ARTE FORTE SZTUKA EVENTU. Temat duszpasterstwa dzieci na bazie „Niedzieli z Owieczką” i Małego Przewodnika Katolickiego poruszy Robert Olejnik, konsultant ds. współpracy z parafiami z Domu Mediowego Św. Wojciech.

Drugiego dnia wydarzenia na scenie w pawilonie 7 będzie można wysłuchać  prelekcji ojca Leonarda Bieleckiego OFM – „Sacrum Online” – Wirtualne duszpasterstwo czy realna pomoc. Goście zaproszą do dyskusji panelowej na temat roli social mediów w życiu wspólnoty na przykładzie Duszpasterstwa Akademickiego Plus, działającego przy klasztorze franciszkanów w Poznaniu. Następnie zostanie poruszony niemniej aktualny temat: „Duchowni na YouTubie – nowy sposób komunikacji z wiernymi?” Spotkanie z Bratem Michałem, który na swoim przykładzie pokazuje, że życie zakonnika nie jest tak odrealnione, jak się niektórym wydaje. W sobotę również, zwiedzający Targi będą mieli okazję spotkać twórców i reżyserów Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu – największego tego typu spektaklu w Europie. Zostało ono stworzone przez grupę ludzi związanych z duszpasterstwem salezjanów w Poznaniu. Od początku reżyserem i liderem projektu jest  Artur Piotrowski.

Targom SAKRALIA towarzyszyć będzie Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Poznańskiej, które odbędzie się 23 marca 2019 roku.
Wstęp na Targi jest bezpłatny! Zapraszamy!

22 marca w godz. 10.00 – 17.00
23 marca w godz. 9.00-17.00

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki