Logo Przewdonik Katolicki

sprawy polskie

 • Upały, niska suma opadów i silne parowanie oznaczają, że w Polsce narasta susza. Nie zmieniają tego krótkotrwałe ulewy. Potrzebny jest długi deszczowy okres, a na to się nie zanosi.

  więcej
 • Zniesienie pojęcia „obrazy uczuć religijnych” na rzecz „obrazy dogmatu” ma uwolnić prawo od subiektywnych kryteriów. Prowadzi nas to w kierunku ochrony samego Boga, a nie człowieka i jego wolności. Chrześcijaństwo nigdy takiego prawa nie potrzebowało.

  więcej
 • Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam – to zdanie kardynała Richelieu nasuwa mi się na myśl, gdy czytam o doniesieniu złożonym do prokuratury przez wiceministra sprawiedliwości.

  więcej
 • Godzien podziwu zryw polskiej solidarności z uchodźcami z Ukrainy musi przerodzić się w polską szkołę pomagania. Ważne, by skorzystać z dobrych praktyk i wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów, ponieważ potrzebujemy kolejnych, długofalowych działań.

  więcej
 • Sąd uniewinnił osoby, które w 2020 r. przerwały Mszę św. Stwierdził, że oskarżeni chcieli jedynie wyrazić swój pogląd na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego, a odbiorcami ich zachowań byli sędziowie, politycy i biskupi. Tyle tylko, że przeszkodzili nie...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki