Logo Przewdonik Katolicki

sprawy polskie

 • Widzimy już pierwsze protesty, a ludziom zaprzątają głowę rosnące ceny żywności i energii. Trwający już kryzys kosztów życia może skłonić tysiące ludzi w Europie do wyjścia na ulice i domagania się zmiany polityki rządów. Zapewne niejeden z nich upadnie.

  więcej
 • Limit ceny prądu ustalony na przyszły rok uratuje zapewne niejedną firmę przed upadkiem i niejedną gminę przed zwinięciem usług publicznych.

  więcej
 • Największa partia opozycyjna proponuje 1500 zł dla młodych matek, które zdecydują się powrócić na rynek pracy zaraz po urodzeniu dziecka. Diagnoza istniejącego problemu społecznego jest słuszna, ale pomysły na jego rozwiązanie nietrafione.

  więcej
 • To kulinarne doznania podczas weekendowego wypadu czy wakacyjnej wyprawy mogą sprawić, że wyjazd okaże się udany i zapamiętamy go na dłużej. Dlatego warto podążać szlakami regionalnych specjałów, a takich tras jest w Polsce coraz więcej.

  więcej
 • Plastikowe widelce, noże i łyżeczki idą w odstawkę. Do tego trzeba będzie dopłacić za kawę z automatu w plastikowym kubku. Wprowadzenie nowych przepisów ma zniechęcić konsumentów do nabywania jednorazowych opakowań, a zachęcić do korzystania z opakowań...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki