Logo Przewdonik Katolicki

sprawy polskie

 • Powoli przyzwyczajamy się do przyspieszonej inflacji, jednak ceny produktów żywnościowych rosną tak szybko, że trudno się już w nich połapać. Niestety, najgorsze dopiero przed nami.

  więcej
 • Choć prawidłowo rozwijają się intelektualnie, a słuch mają w normie, z powodu neurodysfunkcji mózgu mają problem z mową, czytaniem i pisaniem nawet we własnym języku. Dzieci z afazją rozwojową szczególnie pod górkę mają w polskiej szkole, która nie zawsze...

  więcej
 • W drugim półroczu cena baryłki ropy może jeszcze wzrosnąć. To by oznaczało, że cena na polskich stacjach przebije 9 złotych. I ten poziom jest niestety całkiem realny. Możemy jednak tego uniknąć, jeśli powiodą się próby zwiększenia podaży surowca.

  więcej
 • Szukają i znajdują pracę, jednak nie wszystkie. Znaczna część Ukrainek to matki z małymi dziećmi. Barierą jest także brak znajomości języka polskiego. Takiego problemu nie mają te kobiety, które zatrudniają się w rolnictwie. Pod górkę mają za to nauczycielki.

  więcej
 • Na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego kluczowa jest polityka komunikacyjna, którą Adam Glapiński zupełnie rozłożył. Nie przygotował Polaków ani na inflację, ani na serię podwyżek stóp.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki