Logo Przewdonik Katolicki

niebieska szuflada

 • Światła w ciemności

  Monika Białkowska i ks. Henryk SeweryniakPrzewodnik Katolicki 10/2022

  Świece łojowe powstały dopiero po Jezusie, w czasach prześladowania chrześcijan. U Żydów mamy przede wszystkim oliwne lampki. Ale nieroztropne panny używały raczej pochodni.

  więcej
 • Czy Jezus wiedział, że umrze?

  Monika Białkowska i Henryk SweryniakPrzewodnik Katolicki 37/2022

  Trudno się spodziewać, że Jezus oczekiwałby od swoich uczniów męczeństwa i tak wyraźnie o tym mówił, gdyby sam liczył na długie i spokojne życie, i spokojną śmierć starca, otoczonego bliskimi.

  więcej
 • Czuwajcie

  Monika Białkowska i Henryk SweryniakPrzewodnik Katolicki 41/2022

  Najważniejsza jest chyba przypowieść o pannach roztropnych. Jezus mówi: „Szczęśliwi, których pan zastanie czuwających”. Ale też wyraźnie mówi o „godzinie, której się nie spodziewacie”. Mówi: „o dniu owym lub godzinie nie wie nikt, ani aniołowie w niebie...

  więcej
 • Krzyżowanie

  Monika Białkowska i ks. Henryk SeweryniakPrzewodnik Katolicki 15/2022

  Z wściekłości i nienawiści żołnierze bawili się, przybijając swoich więźniów w różnych pozycjach, a ich liczba była tak duża, że nie można było znaleźć miejsca na krzyże.

  więcej
 • Ojcze nasz

  Monika Białkowska i ks. Henryk SeweryniakPrzewodnik Katolicki 31/2022

  „Nasz” oznacza jednak, że nie stajemy nigdy przez Bogiem sami, że modlitwa przekazana przez Jezusa wprowadza we wspólnotę Kościoła, włącza w modlitwę Kościoła.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki