Czytanie na dziś: Hbr 11, 32–40; Mk 5, 1–20
-15%
-71%
-80%
Spis kategorii
Problemy nazwaliśmy po imieniu i nikt nie może powiedzieć, że o nich nie słyszał – uważa przewodniczący niemieckiego episkopatu. Dyskusje po spotkaniu tamtejszych biskupów z watykańskimi hierarchami nie ustają do dziś.
W poprzednim numerze, w pierwszej części podsumowującej synod, mówiliśmy o działaniu Ducha Świętego w synodzie – o tematach, które dla wielu diecezji okazują się wspólne. Teraz wybrzmieć muszą problemy, z jakimi będziemy się musieli zmierzyć.
Więcej związków Kościoła z polityką i zdjęcie z kościelnych wież przekaźników sygnałów internetowych – to według niektórych syntez synodalnych ma być sposób na uzdrowienie Kościoła.
Liturgia musi uwzględniać kulturę, aby mogła być źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Dlatego należy udzielić odpowiedzi na prośbę społeczności amazońskich i dokonać takiej adaptacji liturgii, która uwzględni ich sposób postrzegania świata.
Tych trzech wydarzeń z ostatniego tygodnia pozornie nic nie łączy. Wszystkie jednak dotykają godności tych, którzy na jej uszanowanie „nie zasłużyli”.
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki