Logo Przewdonik Katolicki

blisko siebie

 • Rywalizacja czy wsparcie

  Katarzyna Frużyńska, psychologPrzewodnik Katolicki 10/2022

  Temat niezdrowej, kobiecej rywalizacji towarzyszy nam od dzieciństwa – pamiętamy zazdrosne siostry Kopciuszka albo macochę Śnieżki, która nie znosiła młodszej i piękniejszej pasierbicy. Jak kobiety mogą się wspierać, zamiast utrudniać sobie życie?

  więcej
 • O tym, co może czuć ukraiński 20-latek siedzący w okopach z karabinem w ręku, czy każdy polski nastolatek chce być wolontariuszem niosącym pomoc i dyskusji, która pomaga zrozumieć bunt z Witoldem Kędzierskim, pedagogiem, specjalistą w zakresie socjoterapii...

  więcej
 • W obliczu wojny w Ukrainie i skutków, jakie wywołuje ona na całym świecie, niektórzy czują się bezradni, inni odkrywają w sobie pokłady energii. Skąd bierze się nasza odporność w obliczu stresu i traumy? I jak o nią dbać na co dzień?

  więcej
 • Postawę miłosierdzia można i warto rozwijać, trzeba ją jednak odpowiednio zrozumieć. Bo empatia, współczucie, troska o innych, miłość i przebaczenie, które kojarzymy z miłosierdziem, nie oznaczają naiwności czy przyzwolenia na zło.

  więcej
 • Sztuka obdarowywania

  Bogna Białecka, psychologPrzewodnik Katolicki 19/2022

  Prezenty to według Gary'ego Chapmana jeden z pięciu języków miłości. Mogą spełniać ważną rolę, być wyrazem najgłębszego oddania. Jednak dawanie dobrych prezentów jest sztuką.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki