Logo Przewdonik Katolicki

blisko siebie

 • O tym, co może czuć ukraiński 20-latek siedzący w okopach z karabinem w ręku, czy każdy polski nastolatek chce być wolontariuszem niosącym pomoc i dyskusji, która pomaga zrozumieć bunt z Witoldem Kędzierskim, pedagogiem, specjalistą w zakresie socjoterapii...

  więcej
 • Zabawa (nie) dla dorosłych?

  Katarzyna Frużyńska, psychologPrzewodnik Katolicki 22/2022

  Kojarzymy ją przede wszystkim z dziećmi, a jako dorośli często tłumimy w sobie impulsy do zabawy, które pojawiają się przy różnych okazjach. Zapominamy o tym, że zabawa jest istotną potrzebą i ważną częścią naszego życia, odpowiedzią na rutynę i stres.

  więcej
 • Rozmowa z Magdaleną Kubik o zdrowotnych konsekwencjach otyłości u dzieci, fobiach żywieniowych i roli rodziców.

  więcej
 • Teoretycznie temat wakacji podejmowany jest co roku i wiemy na ten temat wszystko. Ale czy na pewno? Badania psychologiczne – gdyby się im przyjrzeć – podpowiadają nam receptę na naprawdę udany urlop.

  więcej
 • Czasem brakuje nam błyskawicznych pomysłów, jak poprawić swoje samopoczucie, zawalczyć z problemami. Właśnie dlatego postanowiłam stworzyć małą serię inspirujących zadań na kolejne 10 wakacyjnych dni. Zachęcam do podjęcia wyzwania.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki