Logo Przewdonik Katolicki

Społeczeństwo

 • W planach moskiewskiego patriarchy Cyryla zmuszenie do ustąpienia egzarchy Pawła miało zaowocować pacyfikacją nastrojów. Paweł ustąpił, ale są inni.

  więcej
 • Marnujemy coraz więcej jedzenia. Wyrzucamy je z lodówek, plecaków szkolnych. Do kosza trafia też żywność, która zostaje na koniec dnia w kawiarniach czy restauracjach. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, powstała aplikacja mobilna, dzięki której niesprzedane...

  więcej
 • „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce na lata 2016–2020” nie przyniósł spodziewanych efektów. Komentując tę informację, część mediów pisała o „fiasku naprotechnologii”. Prawda jest jednak zupełnie inna.

  więcej
 • 109 miliardów złotych wyniesie deficyt budżetowy Polski i będzie pod wieloma względami rekordowy. Jednak uparte trzymanie się zaplanowanego na ten rok „zerowego deficytu” w sytuacji pandemii mogłoby doprowadzić do katastrofy społecznej.

  więcej
 • Od 2012 roku wynaleziono cztery leki przedłużające życie osób chorych na mukowiscydozę. Dostępne są na receptę w ponad trzydziestu krajach na świecie i w Europie. Żaden z nich nie jest refundowany w Polsce.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki