Logo Przewdonik Katolicki

Psycholog

 • Gdy mija czas noworocznych postanowień, niekiedy nadchodzi spadek efektywności w pracy i energii w domu. Jak dbać o motywację, gdy tracimy zapał? A może to nie o nią chodzi?

  więcej
 • Okres Bożego Narodzenia, końcówka roku i początek nowego mogą przywoływać myśli o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia. Być może to tematy, których się boimy. Dlatego warto zmierzyć się z nimi i rozwiać przy okazji popularne mity na temat starzenia się.

  więcej
 • Równa drogi życiowe przed dziećmi, by mogły maksymalnie rozwijać swój potencjał, bez „zbędnych” frustracji. W rzeczywistości sprawia, że w dorosłość wchodzą metaforyczne księżniczki i książęta, którzy nie potrafią poradzić sobie z najprostszymi wyzwaniami...

  więcej
 • Ponad 20 proc. polskich nastolatków korzysta ze smartfona powyżej 6 godzin dziennie, w tym 12 proc. powyżej 8 godzin dziennie. To tyle, co pełen etat. Czy to już zniewolenie? Nie w każdym przypadku, jednak czasem trzeba toksyczny telefon odstawić.

  więcej
 • Dziewczynki mają większe przyzwolenie na wyrażanie szerszej gamy uczuć – od radości do smutku, a chłopcy są częściej uczeni ich hamowania. W konsekwencji mężczyźni nie rozpoznający swoich uczuć są zjawiskiem tak częstym, że… w jakim sensie normalnym.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki