Logo Przewdonik Katolicki

Psycholog

 • Ponad 20 proc. polskich nastolatków korzysta ze smartfona powyżej 6 godzin dziennie, w tym 12 proc. powyżej 8 godzin dziennie. To tyle, co pełen etat. Czy to już zniewolenie? Nie w każdym przypadku, jednak czasem trzeba toksyczny telefon odstawić.

  więcej
 • Własny interes czy troska o innych? A może działanie w myśl zasady: coś za coś? Który z tych stylów najbardziej będzie nas wspierał w osiąganiu celów? Paradoksalnie odpowiedź może być przeciwna naszym intuicjom.

  więcej
 • Dziewczynki mają większe przyzwolenie na wyrażanie szerszej gamy uczuć – od radości do smutku, a chłopcy są częściej uczeni ich hamowania. W konsekwencji mężczyźni nie rozpoznający swoich uczuć są zjawiskiem tak częstym, że… w jakim sensie normalnym.

  więcej
 • 40 procent dziewczynek w wieku 5–9 lat twierdzi, że chciałoby wyglądać szczuplej, podczas gdy statystycznie to chłopcy mają częściej nadwagę. A przecież nasze ciało – ze wszystkimi niedoskonałościami – jest dobre. I dobrze wiedzieć o tym już od dzieciństwa.

  więcej
 • Jurek już trzecią godzinę robi obiad, a Ania zastanawia się, dlaczego jej zajmuje to tylko 30 minut. Adam znowu zrobił wszystkim kawę, chociaż nikt o to nie prosił. Basia ma kolejny pomysł na wakacje, chociaż wszyscy wiedzą, że jeszcze nie zrealizowała...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki