Logo Przewdonik Katolicki

Ojcze nasz

 • Mówienie o grzechu nie jest ani wygodne, ani przyjemne, ani popularne. A jednak nie traci aktualności prośba kierowana do Boga Ojca: „Odpuść nam nasze grzechy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom”.

  więcej
 • Z drugą prośbą Ojcze nasz mam pewien dylemat. Jak ludziom, dla których monarchia to pieśń przeszłości, ciekawostka tudzież forma ustroju znana z książek fantasy, wytłumaczyć to wezwanie?

  więcej
 • Pewnego dnia Jan Karzeł przybiegł do swojego abby, już z daleka wołając radośnie, że opuściły go wszystkie pokusy. Starzec się zasmucił. Po czym kazał Janowi modlić się o ich powrót.

  więcej
 • Trzecia prośba Modlitwy Pańskiej dla wrażliwego współczesnego ucha może brzmieć jak prośba o dyktaturę. Nie dość, że chwilę wcześniej domagaliśmy się monarchii, to teraz jeszcze chcemy doskonałej realizacji woli Panującego.

  więcej
 • Wielu z ludzi, którzy przeżyli Auschwitz, miało głęboko nabożny stosunek do chleba. Obsesyjnie wręcz dbali, żeby w domu zawsze był chociaż bochenek pieczywa. Doskonale wiedzieli, choć może tego nie ubierali w słowa, że chleb to życie.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki