Czytanie na dziś: 1 Kor 9,16–19.22–27 Łk 6,39–42
-13%
-67%
-19%
Spis kategorii
Gdy w latach 90. XX w. Eric Drexler rozpoczął popularyzację nanotechnologii, wszystko zapowiadało naukową rewolucję. Dziś entuzjazm jakby zmalał, bo mamy coraz więcej dowodów, że nanozwiązki mogą być szkodliwe.
Przynajmniej od dekady na całym świecie obserwuje się niepokojące zjawisko masowego wymierania pszczół. Już dziś w Chinach są miejsca, gdzie drzewa owocowe muszą ręcznie zapylać ludzie.
Jest bardzo ekologiczny i nie kopci. Błękitny węgiel to całkiem polski wynalazek, który jeśli się upowszechni, sprawi, że nasze kominy raz na zawsze przestaną zanieczyszczać powietrze.
Rozmowa z prof. Sławomirem Koziełem z Zakładu Antropologii Polskiej Akademii Nauk o tym, dlaczego ludzie teraz są wyżsi niż dawniej i czy proces ten będzie trwał w nieskończoność.
Wszystko wskazuje na to, że w naszym Układzie Słonecznym, daleko za Neptunem jest jeszcze jedna planeta. Na tym nie koniec. Kształt jej orbity może sugerować, że wcale nie jest ostatnia.
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki