Logo Przewdonik Katolicki

Jesteśmy z Wami

 • Uderzenie Władimira Putina odbije się powrotną falą w samej Rosji. Nie będzie to proces krótkotrwały ani przyjemny, ale jest on nieuchronny. Musimy się doń przygotować.

  więcej
 • Oswajanie różnych sytuacji, także tych traumatycznych, odbywa się głównie poprzez opowieść. Oto kilka książek, które mogą pomóc najmłodszym znaleźć odpowiedzi na trudne pytania dotyczące tego, co się dzieje w Ukrainie.

  więcej
 • Czasy taniego pieniądza kończą się być może bezpowrotnie, a na pewno musimy się z nimi pożegnać na długie miesiące lub lata. Wojna w Ukrainie zachwiała polską walutą, a zbliżająca się druga zimna wojna nie będzie mu niestety sprzyjać.

  więcej
 • Gdy uchodźcy przechodzą przez bramkę przejścia granicznego w Dorohusku, najpierw widać ich oczy. Strach miesza się z nadzieją, ból i tęsknota z wdzięcznością. Granica państwowa to tylko jedna z barier, które miliony osób pokonują codziennie od początku wojny.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki