Logo Przewdonik Katolicki

Jesteśmy z Wami

 • Czasy taniego pieniądza kończą się być może bezpowrotnie, a na pewno musimy się z nimi pożegnać na długie miesiące lub lata. Wojna w Ukrainie zachwiała polską walutą, a zbliżająca się druga zimna wojna nie będzie mu niestety sprzyjać.

  więcej
 • Gdy uchodźcy przechodzą przez bramkę przejścia granicznego w Dorohusku, najpierw widać ich oczy. Strach miesza się z nadzieją, ból i tęsknota z wdzięcznością. Granica państwowa to tylko jedna z barier, które miliony osób pokonują codziennie od początku wojny.

  więcej
 • Ta opowieść będzie pisana w pośpiechu, chaotycznym stylem. Ale zawiera przynajmniej ten jeden warunek konieczny: swojego bohatera posiada. I to takiego, o jakich ongiś niewidomi lirnicy układali sagi albo eposy.

  więcej
 • Wierzą, że ich kraj się obroni, a oni będą mogli wrócić do swoich domów. Trwają tak pomiędzy wojną i strachem o bliskich a nadzieją na to, że niepodległa Ukraina ma przyszłość.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki