Czytanie na dziś: Tt 3,1–7; Łk 17,11–19
-15%
-19%
-70%
Spis kategorii
Nikt nie ma jasnej odpowiedzi, dlaczego to Lublin i Świdnik stały się w lipcu 1980 r. ośrodkiem buntu. Być może było to dowodem, że sytuacja w kraju była już tak zła, że akt sprzeciwu mógł nastąpić wszędzie.
Sto lat temu gen. Haller zaślubił, w imieniu Polski, Morze Bałtyckie. Obecność naszego kraju nad Bałtykiem, choć udokumentowana od jego zarania, przez większą część dziejów była raz po raz kwestionowana.
Sto lat temu, nad lodowatymi wodami Morza Białego, tysiące więźniów umieszczono w sieci zamkniętych obozów. Sieć ta z czasem rozrosła się w monstrualnie wielki mechanizm, w którym męczono i upodlano miliony mieszkańców Związku Sowieckiego i krajów odeń...
Jan Antoni Chrapowicki to polski szlachcic żyjący w czasach Potopu. Studiując tekst jego diariusza, możemy dostrzec zmiany, jakie dokonały się w sercu autora przed Bożym Narodzeniem A.D.1658.
Tamto zwycięstwo, pierwsze od czasu wiktorii wiedeńskiej, stało się solidnym fundamentem młodego państwa. Na niespełna rok przed setną rocznicą na nowo rozgorzała dyskusja o tym, jak upamiętnić Bitwę Warszawską i jej bohaterów.
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki