Logo Przewdonik Katolicki
Diecezja bydgoska

Spektakle laserowe „Chrześcijańskie dzieje Polski”

Marcin Jarzembowski | 30.03.16r

W roku 2016 obchodzimy historyczny jubileusz 1050-lecia przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Z tej ważnej okazji uczestnicy projektu Music on lasers proponują niezwykłe wydarzenie artystyczne – spektakle laserowe pt. „Chrześcijańskie dzieje Polski”. Zapraszamy na nie w imieniu Archikonfraterni Literackiej im. Niepokalanego Poczęcia NMP Domu w Bydgoszczy.

Za pomocą techniki laserowej pokazują ważną rolę idei chrześcijańskiej w tworzeniu dziejów Polski. Na tle polskiej muzyki odzwierciedlającej nastrój historyczny przedstawione są najważniejsze wydarzenia z historii Polski, postacie historyczne od Mieszka I do Jana Pawła II oraz polscy święci, którzy przyczynili się do budowy ducha narodowego. Również w formie audio zacytowane będą ważne słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz papieża Jana Pawła II wypowiedziane do narodu polskiego.

Propozycja twórców skierowana jest szczególnie do prezentacji w kościołach. Naturalna przestrzeń wnętrza świątyni w połączeniu ze światłem laserów daje przepiękny efekt „żywych witraży”. Również ołtarze kościoła rozświetlane są reflektorami LED, przez co wyeksponowane są najważniejsze elementy świątyni.

W 2014 roku twórcy, pragnąc uczcić wielkie wydarzenie kanonizacji Jana Pawła II, stworzyli spektakl laserowy pt. „Święty z polskiej ziemi”, który był przedstawiany w wielu kościołach w Polsce z okazji Dni Papieskich oraz Roku Jana Pawła II w 2015 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki