Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Warsztaty ze św. Hildegardą

Błażej Tobolski | 18.03.15r

„Smak i zapach nieba” – to tytuł odbywających się w Poznaniu warsztatów, które stanowić będą spotkanie ciała i duszy ze św. Hildegardą.

Warsztaty odbędą się w poznańskiej Galerii u Jezuitów przy ul. Dominikańskiej 8 w dniach 20–21 marca. Są one częścią cyklu spotkań „Świat i życie według św. Hildegardy”, które mają pomóc ich uczestnikom w integralnym spojrzeniu na siebie samych i otaczający świat w wymiarze duchowym i cielesnym. Warsztaty te znakomicie wpiszą się także w dynamikę Wielkiego Postu, wprowadzając praktycznie poprzez wykłady i zajęcia warsztatowe w osobiste i wspólnotowe stosowanie wielkopostnych zaleceń: „modlitwy” – nauka śpiewu sekwencji św. Hildegardy, „postu” – nauka stosowania charakterystycznej diety według zaleceń świętej oraz „jałmużny” – nauka stosowania kuchni orkiszowej i dzielenie się produktami z „Apteki Bożych Darów”. Szczegóły na www.galeriaujezuitow.pl.
Przypomnijmy, że św. Hildegarda z Bingen (1098–1179), mniszka benedyktyńska, była średniowieczną wizjonerką i mistyczką, a także kompozytorką. W 2012 r. została ogłoszona doktorem Kościoła.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki