Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

W rocznicę śmierci Misjonarki

Błażej Tobolski | 26.11.15r

Matka Trędowatych, Ambasadorka Misyjnego Laikatu, Ikona Życia Misyjnego Poznania – to tylko niektóre z tytułów, jakimi obdarzano zmarłą w zeszłym roku w wieku 103 lat misjonarkę dr Wandę Błeńską.

W piątek, 27 listopada, przypada pierwsza rocznica śmierci poznanianki dr Wandy Błeńskiej, lekarki, która przez 43 lata posługiwała chorym na trąd w Ugandzie. Tego dnia w sali parafialnej parafii pw. Dobrego Pasterza w Poznaniu przy ul. Nowina o godz. 16.30 odbędzie się projekcja filmu pt. „Ikona życia misyjnego”. Na projekcji będzie obecna reżyser filmu Wanda Różycka-Zborowska, która opowie również o powstawaniu filmu. O godz. 18.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. za zmarłą pod przewodnictwem ks. Tomasza Atłasa, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Po Eucharystii natomiast, przy grobie zmarłej misjonarki pochowanej na cmentarzu parafialnym, uczestnicy liturgii odmówią Różaniec w intencji misji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki