Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!

Błażej Tobolski | 03.02.15r

Na terenie archidiecezji poznańskiej rozpoczęła się akcja „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa! Jego szczęście w Twoich rękach”.

Organizatorami akcji są Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wspierane przez ruchy i stowarzyszenia naszej archidiecezji, a patronatem objął ją abp Stanisław Gądecki. Celem tej inicjatywy jest ukazanie rodzicom zagrożeń związanych z nieodpowiednią edukacją seksualną oraz tzw. edukacją równościową, a także wsparcie ich w procesie wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.
W jej ramach w blisko stu parafiach archidiecezji wygłoszone zostały już (1 lutego) prelekcje poruszające wspomniane zagadnienia. Natomiast 7 lutego w godz. 9.00–15.00 w Sali Parterowej Stadionu Inea przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu odbędzie się konferencja z udziałem ekspertów, do udziału w której zaproszeni są w sposób szczególny rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Rozpocznie ją bp Damian Bryl, a prelekcje wygłoszą m.in. prof. Andrzej Urbaniak i o. Karol Meissner. Podczas konferencji poruszona zostanie tematyka wychowania seksualnego w kontekście wychowania do miłości, problem masturbacji dziecięcej czy ideologii gender jako narzędzia wojny cywilizacyjnej. Przedstawiony zostanie również coraz bardziej popularny Program Profilaktyki Zintegrowanej Archipelag Skarbów autorstwa dr. Szymona Grzelaka skierowany do młodzieży i zachęcający ją do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na www.twojedzieckowielkasprawa.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki