Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Spotkajmy się w Tulcach!

Błażej Tobolski | 17.06.16r

XIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium maryjnego w podpoznańskich Tulcach odbędzie się jak zwykle w trzecią niedzielę czerwca. W tym roku 19 czerwca towarzyszyć będzie nam hasło „Nowe życie w Chrystusie”.

Do Tulec można tego dnia, tradycyjnie, dojechać samochodem lub autobusem. Ale można też zorganizować pielgrzymkową grupę rowerową czy motocyklową, można też przybiec, albo przyjść pieszo. Jedną z grup pieszych, do której każdy mężczyzna niezależnie od wieku może dołączyć, jest zapoczątkowana w zeszłym roku Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn od Józefa do Maryi. Również i w tym roku wyruszy ona o godz. 7.00, 19 czerwca z sanktuarium św. Józefa w Poznaniu (kościół ojców karmelitów na Wzgórzu Świętego Wojciecha).
Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego. Pół godziny wcześniej poświęci on Krzyż Jubileuszowy na tuleckiej Golgocie i stacje prowadzącej na nią Drogi Krzyżowej. Poza tym nie zabraknie okazji do ciekawej i mam nadzieję twórczej dyskusji, którą poprzedzą spotkania w grupach tematycznych. Poprowadzą je m.in. ks. Adam Pawłowski, ewangelizator i duszpasterz akademicki, który będzie mówił o mężczyźnie jako wojowniku walczącym o czystość czy karmelita o. Sergiusz Niziński, egzorcysta, który poprowadzi spotkanie na temat „Wróg numer jeden”. W związku z obchodzoną w tym roku 1050. rocznicą chrztu Polski, w grupach podjęta zostanie także kwestia duchowości chrzcielnej mężczyzny i tego, co znaczy być ojcem chrzestnym. Na pielgrzymów będzie też czekał ciepły posiłek.
W czasie pielgrzymki zaprezentują się również rozmaite wspólnoty, ruchy czy inicjatywy z terenu naszej archidiecezji, mające na celu formację mężczyzn. Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej www.dmap.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki