Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Solidarni z prześladowanymi

Błażej Tobolski | 02.11.15r

W niedzielę 8 listopada przeżywać będziemy w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W bieżącym roku dzień ten będzie ponownie poświęcony tragicznej sytuacji chrześcijan w objętej wojną Syrii. W Poznaniu 8 listopada abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. sprawowanej w intencji prześladowanych chrześcijan o godz. 10 w katedrze.
Będziemy również gościć patriarchę Kościoła melchickiego Grzegorz III Lahama z Syrii. W piątek, 6 listopada, weźmie on udział we Mszy św. w katedrze o godz. 18.00, dając świadectwo męczeństwa Kościoła w Syrii. W sobotę o godz. 9 będzie natomiast uczestniczył w poświęceniu biura Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy ul. Szewskiej 18, a następnie na II Forum Ewangelizacyjnym Archidiecezji Poznańskiej, odbywającym się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (pawilon 7, ok. godz. 11) złoży świadectwo o sytuacji chrześcijan w Syrii.
Z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie także możliwość wysłania SMS-ów charytatywnych o treści „RATUJĘ” na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT, czyli 2,46 brutto), z których środki będą przekazane na pomoc Kościołowi w Syrii. Na ten cel Polska Sekcja Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie, organizującego Dzień Solidarności, w ubiegłym roku przekazała już 600 tys. euro.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki