Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Radujmy się życiem, które daje nam Chrystus!

Abp Stanisław Gądecki | 04.04.15r

Słowo Arcybiskupa Poznańskiego na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2015

Siostry i Bracia, umiłowani w Chrystusie, dla nas Zmartwychwstałym!
W sekwencji Mszy świętej na dzisiejszą uroczystość śpiewamy: „Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy, choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy!”.
Święte dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela świadczą o tym, że zwycięstwo zła jest tylko czasowe i pozorne. Moce zła mają swoją godzinę, ale wieczność należy do Boga. Ostatnie słowo ma zawsze Chrystus, który jest miłością, prawdą i życiem.
Szatan ma swoją antyewangelię: kłamstwa, nienawiści i śmierci. Ewangelia Chrystusa niesie ze sobą prawdę, miłość i życie.
Bóg daje nam życie i wzywa nas byśmy byli sługami życia. Z woli Boga życie ma poczynać się w małżeństwie uświęconym sakramentem. Niech małżonkowie nie lękają się przyjąć nowego życia. Niech w przekazywaniu życia kierują się rozumem oświeconym wiarą. Niech będą hojni w powołaniu do rodzicielstwa. Niech małżeństwa dotknięte krzyżem bezdzietności nie ulegają pokusie użycia złych i niegodnych metod poczęcia dziecka.
Do służby życiu są szczególnie powołani lekarze, położne, pielęgniarki i farmaceuci. Niech zawsze bronią życia. Niech Chrystus, najlepszy lekarz, błogosławi ich pracę.
Niech politycy w stanowieniu prawa pamiętają, że są odpowiedzialni jeszcze bardziej przed Bogiem niż przed wyborcami.
W uroczystość Zmartwychwstania dziękujmy Bogu za dar naszego, własnego życia, za życie naszych dzieci, naszych bliskich, za ostateczne zwycięstwo życia. Mimo że będziemy musieli przejść przez bramę śmierci, czeka na nas w niebie Zmartwychwstały Chrystus!
Życzę Wam, Drodzy Archidiecezjanie, byście radowali się życiem, które On nam daje. Radosnych Świąt!
 
Wszystkim Umiłowanym Archidiecezjanom z serca błogosławię
 
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki