Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Przed ŚDM w Krakowie

Błażej Tobolski | 16.02.15r

W klasztorze księży filipinów na Świętej Górze koło Gostynia, w dniach 23-26 lutego, odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Samarytanin”. Rekolekcje te są etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Kurs „Samarytanin” to propozycja dla młodzieży od szkoły gimnazjalnej do studenckiej, która chce w wartościowy sposób przeżyć ferie. Podczas niego młodzi będą się uczyli tego, jak czytać i rozważać Słowo Boże, a także jak pomagać innym ludziom oraz jak samemu przyjmować pomoc. Podczas czterodniowych rekolekcji zaplanowano również całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.
Rekolekcje te poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu nazywane potocznie faustynkami oraz filipin ks. Paweł Bogdanowicz, duszpasterz młodzieży związany z Ogólnopolską Szkołą Ewangelizatorów utworzoną z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.
Swój udział w kursie można zgłaszać osobiście na furcie klasztoru księży filipinów lub pod numerem tel. 65 572 00 14.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki