Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Poznańskie Jerycho Różańcowe

Błażej Tobolski | 30.01.15r

Po raz dwunasty w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, o godz. 12.00 w kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła rozpocznie się Poznańskie Jerycho Różańcowe.

Jerycho Różańcowe jest to 7-dobowa (trwająca do 9 lutego do godz. 12.00) adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową w stałych intencjach wynagradzających i błagalnych: za rodziny, Kościół i Ojczyznę. Podejmowana przez siedem dni i nocy modlitwa ma swój pierwowzór w historii Izraelitów, którzy idąc do Kanaan, Ziemi Obiecanej natrafili na Jerycho, obwarowane murami miasto, którego sami nie moli pokonać. Wówczas sam Bóg przyszedł im z pomocą i wskazał przez Jozuego sposób osiągnięcia zwycięstwa. Izraelici przez sześć dni okrążali mury Jerycha z Arką Przymierza, a siódmego dnia mury miasta rozpadły się (por. Joz 6). Do uczestnictwa w Jerycho Różańcowym zaproszeni są kapłani, grupy duszpasterskie, zakony, seminaria i każdy, kto chce ofiarować Bogu swój dar modlitwy. Wszystkie intencje zanoszone są do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania (na zdjęciu).

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki