Logo Przewdonik Katolicki
Archidiecezja poznańska

Noworoczne rekolekcje

Błażej Tobolski | 17.12.15r
Św. Filip Neri

Do spędzenia początku nowego roku na Świętej Górze zapraszają wszystkich chętnych księża filipini.

W klasztorze na Świętej Górze koło Gostynia w dniach 30 grudnia 2015 r. – 2 stycznia 2016 r. odbędą się jubileuszowe noworoczne rekolekcje o św. Filipie Neri „STYGMATYK DUCHA ŚWIĘTEGO”, w 500. rocznicę urodzin świętego. Filipa, nazywanego najradośniejszym ze świętych, przepełniała radość nie wynikająca jedynie z jego pogodnego charakteru, ale będąca owocem Ducha Świętego, na którego natchnienia był otwarty. Mówi się też, że był drugim po św. Piotrze Apostołem Rzymu. To w Wiecznym Mieście spędził bowiem większość swego życia dojrzewając do świętości. To w Rzymie dokonały się najważniejsze wydarzenia w jego życiu: tu, w Katakumbach św. Sebastiana, otrzymał stygmat Ducha Świętego. To święte znamię spowodowało fizyczne powiększenie się u niego serca, stąd często przedstawia się go z rozpalonym w piersi sercem lub z sercem na dłoni.
Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Dąbrowski COr, a zapisywać się na nie można za pomocą poczty elektronicznej: sanktuarium@filipini.gostyn.pl i telefonicznie: 65 572 00 14. Więcej informacji na www.filipini.gostyn.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki